Rodinný dům z panelů

Minimalizace mokrých procesů, mezi které spadá práce s betonem či maltou, představuje hlavní lákadlo, proč investoři volí montované domy z panelů. Takový rodinný dům se postaví víceméně v kterémkoli ročním období. Můžeme zvolit různé materiály. Rychlost stavby montovaného domu patří mezi další výhody. Montovaný dům se postaví až 4x rychleji než běžný zděný dům. Výhody montovaných domů jsou tedy rychlost a ve výsledku i cena, protože odpadají náročné realizační složky jako je zdění.

Montovaný rodinný dům

Montovaný rodinný dům (roubenky, sruby, domy z panelů a vůbec dřevostavby) lze postavit v řádu týdnů. Hrubá stavba z hotových panelů je hotova do 5 týdnů. Roubenky a sruby s sebou přinášejí o něco náročnější postup. Hrubá stavba tak trvá přibližně dvojnásobný čas.

Důležitým prvkem montovaného domu je základ či podsklepení. Musíme dodržet všechny prostupy inženýrských sítí podle vypracované projektové dokumentace. Konstrukce domu z panelů se smontuje na podezdívku z betonu, zdiva nebo kamene. Pokud panely neobsahují tepelnou izolaci, může se provést i dodatečné zateplení. To zlepšuje tepelně technické parametry, což sníží náklady na topení.

Zateplení montovaného domu

U montovaného domu z panelů se při použití dodatečného zateplení můžeme dostat bez problémů do nízkoenergetického standardu a označit takový objekt jako nízkoenergetický rodinný dům.

Tip: Máte zájem o návrh montovaného domu? Doporučujeme TOJAKO ateliér.